31 maja: Mousasi kontra Munoz

31 maja: Mousasi kontra Munoz

Walka między mistrzami wagi średniej, Gegardem Mousasim i Markiem Munozem zapoczątkuje Noc Walki UFC w ostatnim dniu maja w Berlinie. Jak dodają urzędnicy UFC, będzie to czwartek.

Zmagania Mousasiego i Machidy, transmitowane przez Internet, stanowić będą główne wydarzenie drugiej edycji World Berlin.

Mousasiego w zeszłym miesiącu zdruzgotał jednomyślny werdykt sędziów, obwieszczający jego przegraną w starciu z zajmującym pierwsze miejsce rywalem, Lyoto Machidą. Miało to miejsce również podczas Nocy Walki UFC.

Reprezentujący z początku wagę ciężką Mousasi schudł do 185 funtów. Pozwoliło mu to zadebiutować w UFC w zmaganiach zawodników wagi półciężkiej. Debiut – walka z Ilirem Latifim – zakończył się triumfem Mousasiego.

Jego obecny przeciwnik, Mark Munoz, swoją ostatnią walkę także przegrał, za rywala mając również Lyoto Machidę. Kalifornijski mistrz wagi półciężkiej nie walczył od października, kiedy to, w pierwszej rundzie kopnięty przez Machidę w głowę, odniósł poważne obrażenia.

Tegoroczna berlińska Noc Walki UFC to pierwsze wydarzenie UFC, jakie odbędzie się w stolicy Niemiec. Następne wydarzenie rangi międzynarodowej ma odbyć się – tego samego dnia – w Brazylii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KOMENTARZE (1-50)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.